Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji na stronie Wszystko o ciasteczkach.

Co to jest fandom?

+7 głosów
1,955 wizyt
pytanie zadane 24 września 2010 przez użytkownika niezalogowany

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 24 września 2010 przez użytkownika lucek
 
Najlepsza
Fandom to ogół aktywnych fanów określonego zjawiska (najczęściej z rejonów pokrewnych fantastyce).

Fandom jest specyficzną społecznością o niejasnych kryteriach przynależności. Niektórzy fani odżegnują się od przynależności do fandomu, mimo ewidentnego spełniania warunków "aktywnego uczestnictwa w hobby" przez, między innymi, publikowanie treści związanych z hobby, prowadzenie bloga, jeżdżenie na konwenty, działalność klubową, branie udziału w dyskusjach internetowych czy choćby przekazywanie środowiskowych memów.

Żartobliwa definicja mówi: jeśli pytasz o to, czy jesteś w fandomie, to tak, jesteś w nim. Jeśli bardzo chcesz w nim nie być, to jesteś w nim jeszcze głębiej.
+2 głosów
odpowiedź 24 września 2010 przez użytkownika Seji
Fandom to zbiorowość fanów. Może to być fandom szeroko pojętej fantastyki, fanodm gier fabularnych, czy tez fandom Star Treka lub Savage Worlds. Jedno podejście do definicji fansomu to uznanie za fandom tylko aktywnych fanów (tj. udzielających się w sieci, jeżdżących na konwenty, piszących, itd.). Drugie podejście z kolei to uznanie za członka fandomu każdego fana.

126 pytań

260 odpowiedzi

4 komentarzy

71 użytkowników

Witaj na stronie RPG FAQ, gdzie możesz zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na temat papierowych gier fabularnych.

Polecane serwisy RPG

© 2010 - 2016 RPG FAQ

...